Menu Podmiotowe menu ikonka

Ogłoszenie

TREŚĆ JEST ARCHIWALNA
Program ,,Zajęcia klubowe w Warsztatach Terapii Zajęciowej” finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
 
Powiat Rzeszowski - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie środków PFRON na dofinansowanie prowadzenia zajęć klubowych w ramach programu „Zajęcia klubowe w WTZ”.
 
Jest to program wsparcia osób niepełnosprawnych poprzez prowadzenie przez WTZ zajęć klubowych jako zorganizowanej formy rehabilitacji. W ramach programu WTZ zainteresowany prowadzeniem zajęć klubowych może ubiegać się o ich dofinansowanie. Program „Zajęcia klubowe w WTZ” jest rozwiązaniem, które sprzyja aktywnemu wspomaganiu uczestników warsztatów, którzy weszli na rynek pracy oraz osób niepełnosprawnych przed rozpoczęciem procesu rehabilitacji w warsztacie terapii zajęciowej.


Beneficjentami programu mogą być:
  1. osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne), które były uczestnikami WTZ i opuściły go w związku z podjęciem zatrudnienia,
  2. osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne), znajdujące się na prowadzonej przez podmiot prowadzący WTZ liście osób (o której mowa w art. 10f ust. 2a ustawy o rehabilitacji), których zgłoszenie do uczestnictwa w warsztacie zostało zatwierdzone i które nie rozpoczęły terapii w WTZ.

Szczegółowe informacje na temat realizacji programu można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie oraz na stronie internetowej www.pfron.org.pl


Wnioski o dofinansowanie Warsztaty Terapii Zajęciowej mogą składać w terminie do 17 sierpnia 2018 roku w siedzibie PCPR ul. Stefana Batorego 9, 35-005 Rzeszów.
 
Wniosek o przyznanie środków PFRON na dofinansowanie prowadzenia zajęć klubowych w ramach programu „Zajęcia klubowe w WTZ”
Podmiot publikujący: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie
Wytworzył: Agnieszka Gabrowska 2018-07-12
Opublikował w BIP: Jacek Górak 2018-07-12 13:47:00
Modyfikował: Jacek Górak 2018-07-12 13:46:43
Liczba wyświetleń: 58013
Data aktualizacji Nazwa operacji Zaktualizował Podgląd Porównaj
2018-07-12 13:46:43 Utworzono treść Jacek Górak Szukaj
        Porównaj